*  با عضویت در خبرنامه چوبانه از جدیدترین تخفیف ها مطلع شوید.  *

021-76215798-09123809569

 

info@choobaneh.com

فروشگاه

رویه های ارسال سفارش

دانستنیها

راهنمای خرید مبلمان راحتی

چهارشنبه, 18 بهمن,1396 / Categories: مبلمان راحتی
راهنمای خرید مبلمان راحتی

 

1-محل قرار و فضای مناسب :

پیش از اقدام به خرید مبلمان راحتی ابتدا بایستی از ابعاد دقیق و فضای مورد نظر جهت قرار گیری مبل راحتی اطلاعات کافی تهیه و یادداشت نمایید چرا که با در دست داشتن ابعاد دقیق که شامل عمق و عرض محل قرارگیری محصول می توانید بهترین انتخاب برای فضای خود را داشته باشید .

اگر مبل شما قرار است در اتاق نشیمن قرار گیرد محل قرار گیری تلوزیون ,کاناپه سه نفره ,کاناپه دو نفره و دو عدد مبل تک میباشد .

در غیر این صورت میتوانید از یک نیم ست که شامل  یک کاناپه دو نفره و دو عدد مبل تک میباشد استفاده نمایید.البته امکان سفارش کاناپه سه نفره و دو عدد مبل تک و یا هر تعداد که نیاز باشد به شرکت ای تولید کننده می باشد و این حسن خرید  از یک تولید کننده معتبر با امکانات طراحی و سفارشی سازی می باشد.

2-انتخاب رنگ پارچه و رنگ چوب :

مورد دوم که بسیار مهم می باشد توجه به محیط قرارگیری مبلمان راحتی جدید شما می باشد و توجه به رنگ دیوارها یا کاغذ دیواری ,سایرمبلمان یا صندلی ها و نیز رنگ فرش ها بسیار ضروری می باشد .

در انتخاب رنگ می  توانید از جدول رنگ ها استفاده نمایید و حتما نبایستی دو رنگ خیلی به هم باحت داشته باشند و اخیرا حتی اگر رنگ پارچه مبل سرمه ای انتخاب میشود  رنگ کوسن ها مخالف آن و رنگی در مایه آجری مایل به نارنجی انتخاب میشود.
3- راهروها و پاگرد ها :

قبل از خرید به دقت به درهای ورودی ,راهروهای داخل منزل و راهرو ها و پاگرد های ساختمان دقت کافی داشته باشید که باعث پشیمانی و مشکلات بعدی برای شما نگردند.

فکر کنید باچه ذوقی مبل خود را خریداری نموده و کاناپه سه نفره در داخل پاگرد های طبقات به سقف ,پله ها یا دیوارها برخورد و امکان عبور ندارد .تمام حس خوب شما در آن لحظه به یاس و حس شکست مبدل میشود .کلی هزینه کرده اید و هم به مبل شما در هنگام جابجایی خسارت وارد شده و در نهایت یک کاناپه سه نفری بدون استفاده روی دست شما مانده است

حال نه سازنده راضی به مرجوع کردن مبل سفارشی شما میشود و نه برای شما قابل استفاده می باشد پس به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است .

در ضمن اگر در طبقات بالایی برجها زندگی میکنی آسانسور جهت انتقال مبلمان شما بسیار مهم میباشدلزا قبل از خرید به ابعاد آسانسور و امکان جابجایی  توسط آنها دقت نمایید .

4-طبی بودن مبلمان راحتی (ارگانیک بودن):

در طراحی مبلمان حتما بایستی کارشناسان خبره نظرات کافی را داشته باشند تا استاندارد درستی در قسمت پشتی کمر و نیز نشیمن رعایت شود .معمولا پشت کمر باید در حدی مناسب پر باشد که نه شخص استفاده کننده را به جلو پرت کند و نه پشت کمر خالی باشد 

چند سالی است که به اشتباه بعضی شرکت های سازنده در قسمت پشت کمر قوس زیادی ایجاد مینمایند که اگر با یک دکتر متخصص ستون فقرات و دیسک کمر مشاوره کنید این قوس را مثل سمی برای کمر میدانندو متاسفانه به علت عدم آگاهی و پایین بودن سطح اطلاعات طراحان ای شرکت هاباعث ایجاد صدمه های غیر قابل جبرانی به مصرف کنندهمی شود .

در تولیدات صنایع چوبی وست هوم با مشورت و استفاده از معلومات متخصصان خبره زاویه پشت کمر (به اصطلاح نجاری پله پشت کار)طبق استاندارد جهانی و در قسمت کمراسفنج استفاده شده در حدی است که قوس کمر را پر کرده و بیش از حد به کمر فشار نیاورد و این باعث میشود هنگام استفاده طولانی از این محصولات احساس خستگی نکرده و در طول زمان باعث آسیب به کمر شما نشود 

5-کلاف یا استخوان بندی مبل :

در کلاف مبل معمولا از چوب استفاده میشود که نوع چوب وکیفیت آن بسیار مهم است ,استفاده از چوب های با کیفیت و تناسب کلاف بسیار مهم است و در قیمت تمام شده بسیار تاثیر دارد.

بهترین چوب برای استفاده از کلاف معمولا چوب روس است که ضمن سبکی دارای مقاومت خوبی نسبت به رطوبت ,قارچ ها و موریانه می باشد .

البته بعضی از برند های موجود در بازار از کمبود اطلاعات مشتریان استفاده نموده و علت قیمت های بسیاربالای خودرا استفاده از چوب راش و با امثال آن میدانند.استفاده از چوب راش در مبلمان راحتی بسیار اشتباه میباشد چرا کهباعث سنگینی کلاف شده و حمل و نقل مبل را با اشکال مواجه میکند و در هیچ کجای دنیا برای کلاف از این چوب استفاده نمیشود .ولی برای قسمت پایه ها و نماها این چوب بسیار مناسب میباشد چون از مقاومت خوبی در برابر فشار برخوردار است ولی باز در برابر رطوبت ,قارچها و موریانه دوام چوب روس به مراتب بهتر است .

6-ضمانت نامه :

در هنگام خرید از مدت ضمانت و اعتبار شرکتی که مبل را ضمانت کرده است اطلاع کافی پیدا نمائید چرا که در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل امکان اصلاح و رفع مشکل برای شما وجود داشته باشد .

7-اسفنج و فوم :

در قسمت نشیمن به علت فشار بالای وزن نیاز به استفاده از اسفنج های متراکم یا فوم میباشد

فوم سرد دارای دوام بالایی میباشد و در طول زمان معمولا شکل و کیفیت خود را بهتر از اسفنج حفظ مینماید اما شکل اصلی سختی است .

اخیرا نوعی اسفنج به نام اسفنج ویژه توسط شرکتهای تولید کننده اسفنج و فوم طراحی و تولید میشود که دارای تراکم بالا و دوام بسیار خوبی می باشد که از نرمی بسیار مناسبی برخوردار می باشند و شکل سختی فوم سرد را نیز حل نموده اند فقط اشکال آنها قیمت بالا می باشد که به نسبت اسفنج معمولی و فوم  سرد گرانتری میباشند.

ولی شرکت های معتبر ترجیح میدهند از این نوع  اسفنج ها استفاده نمایند تا ضمن دوام بالا ,احساس خوبی به مصرف کننده های خود بدهند.


 


Print
Rate this article:
5.0
1506

Please login or register to post comments.

خرید مطمئن

پرداخت به صورت ایمن

پشتیبانی 24 ساعته

سیستم پشتیبانی مطمئن

کیفیت تضمین شده

اطمینان از کیفیت اجناس